Bez SSL – Twoja strona internetowa jest niebezpieczna

Bez SSL – Twoja strona internetowa jest niebezpieczna

Już od października 2017r. Google oznaczy Twoją stronę internetową jako niebezpieczną, jeżeli będziesz posiadał na niej chociażby zwykły formularz kontaktowy i nie będziesz miał wdrożonego certyfikatu SSL.

Końcem kwietnia br. Google na swoim blogu poinformowało, że od października 2017r. planuje wprowadzić zmiany dotyczące komunikatów ostrzegawczych na stronach internetowych. Każda strona, która nie będzie posiadać certyfikatu SSL a będzie posiadała pola kontaktowe (np. formularz) zostanie zaliczona do stron niebezpiecznych i przeglądarki (m.in. Chrome) będą wyświetlać użytkownikom komunikaty, że strona jest „Niebezpieczna” – co może negatywnie wpłynąć na odbiór witryny przez odwiedzającego.

W ostrzeżeniu, które Google rozsyła do właścicieli witryn / administratorów możemy przeczytać:

Nowe ostrzeżenie stanowi element długoterminowego planu mającego na celu oznaczenie wszystkich stron, które obsługują bezszyfrowy protokół HTTP, jako niebezpiecznych

Jeżeli chcą Państwo dokonać bezpłatnego audytu swojej witryny internetowej w zakresie sprawdzenia konieczności wgrania certyfikatu SSL na Państwa stronę internetową zapraszamy do kontaktu.

Jak Ci pomożemy?

Zakupimy certyfikat SSL + rozszerzenie hostingu w cenie 150zł netto/rok
Zainstalujemy certyfikat na serwerze oraz wprowadzimy konieczne modyfikacje kodu witryny wg standardów SSL – 100zł netto / usługa jednorazowa.

 

Czym są certyfikaty SSL?

Certyfikaty SSL są narzędziem zapewniającym ochronę witryn internetowych, a także gwarantem zachowania poufności danych przesyłanych między użytkownikiem a serwerem. Pełne bezpieczeństwo jest efektem zastosowania szyfrowania komunikacji pomiędzy komputerami.
Witrynę z Certyfikatem SSL możemy rozpoznać po ikonie zielonej kłódki przy adresie i oznaczeniu „https” zamiast „http” – co daje nam pewność że certyfikat został poprawnie zainstalowany i łączymy się z poprawną domeną.

Zalety korzystania z Certyfikatu SSL

  • Widząc SSL na stronie, możesz być pewien, że przesyłane dane klienta są w pełni zaszyfrowane.
  • Integralność danych. Dane nie mogą być zmieniane w czasie transferu przez osoby trzecie albo taka zmiana zostaje automatycznie wykryta.
  • Użytkownicy mają pewność, że przeglądają wybraną przez siebie stronę, a nie są przekierowani na do innej, fałszywej, ale łudząco podobnej witryny.
  • Wpływa pozytywnie na SEO (pozycjonowanie), ponieważ dla wyszukiwarki Google – SSL jest jednym z czynników rankingu strony.
  • Certyfikaty SSL stanowią obecnie podstawową metodę zabezpieczeń na świecie, i stają się standardem stron internetowych.
  • Gdy klient wejdzie na Twoją stronę, to od razu zauważy, że używasz SSL – przeglądarka poinformuje go o tym za pomocą ikony kłódki na pasku adresu. To dobry sposób, aby zwiększyć prestiż własnej strony i dać do zrozumienia, że jesteś profesjonalistą.
  • Użytkownicy będą chętniej dokonywać zakupów w Twoim sklepie internetowy, jeśli zobaczą, że strona jest chroniona przez SSL.