Import towarów do sklepu internetowego PrestaShop.

Import towarów do sklepu internetowego PrestaShop.

Posiadanie sklepu internetowego to połowa sukcesu, na drugą połowę składa się bogaty asortyment oraz atrakcyjne ceny. W sytuacji gdy posiadają Państwo 10, 20, czy 30 produktów zarządzanie, czy wprowadzenie takiego asortymentu nie powinno nastręczyć większego problemu.

Możecie to zrobić Państwo sami, we własnym zakresie, licząc oczywiście na wsparcie z naszej strony.

Problem może pojawić się w sytuacji kiedy posiadacie Państwo w swojej ofercie kilkaset czy nawet kilka tysięcy produktów – wprowadzenie takiej ilości towaru do sklepu internetowego Prestashop jest bardzo czasochłonne i nieekonomiczne. Podobna sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy posiadacie Państwo w swojej ofercie towar z jednej lub kilku hurtowni i zależy Państwu na szybkim przeniesieniu ich oferty do swojego sklepu.

Dzięki autorskim rozwiązaniom jesteśmy w stanie pobrać produkty z praktycznie każdej hurtowni czy dostawcy, który udostępnia swój towar w formie plików XML, CSV, JSON, czy w formacie Excela.. Pliki takie mogą być dostępne bezpośrednio z poziomu przeglądarki czy na serwerach FTP. Stosowane przez nas rozwiązania pozwalają zaimportować produkty do sklepu internetowego PrestaShop wraz z następującymi danymi:

  • tytuł/nazwa produktu;
  • opis (krótki, jak i pełny);
  • indeks produktu;
  • zdjęcia produktu;
  • dostępne stany magazynowe;
  • ceny, które możemy powiększyć o określoną marże globalną lub zależną od konkretnej kategorii;
  • i innych.

W przypadku jeżeli hurtowni/dostawca nie dysponuje plikami ze swoją ofertą jest możliwość automatycznego pobierania produktów bezpośrednio ze stron internetowych hurtowni/dostawców.

Każdy sklep internetowy Prestashop jest inny, jednakże kilka czynników jest wspólnych, chociażby konieczności sprawdzania dostępności produktów na hurtowni w trakcie działania sklepu. W zależności od branży w jakiej Państwo działają możemy synchronizować stany magazynowe kilka razy dziennie, na żądanie klienta na stronie produktu lub tylko raz dziennie.

Jeżeli są Państwo producentem, to również istnieje możliwość importu Państwa asortymentu wygenerowanego z różnych programów czy to księgowych, czy zestawień z arkuszy kalkulacyjnych i innych.

Stosowane autorskie rozwiązania pozwalają nam być elastycznymi i dostosować odpowiednie oprogramowanie do Państwa potrzeb i oczekiwań, dzięki czemu import produktów do sklepu internetowego Prestashop będzie szybki i przyjemny.