Prosta strona www z pozycjonowaniem lokalnym na przykładzie Taxi Andrychów

Prosta strona www z pozycjonowaniem lokalnym na przykładzie Taxi Andrychów

W branży taksówkarskiej panuje duża konkurencja. Liczy szybkość dotarcia z informację dokładnie w momencie kiedy klienta tego potrzebuje (czyli kiedy szuka w smartfonie frazy taxi). Strona www dla firmy taksówkarskiej w wersji minimalnej powinna zawierać tylko te aspekty oferty które mogą zainteresować klientów – zapewnienie o dostępności usług, szybkiej reakcji, płatności kartą oraz informację o wielkości samochodu.

Aby zadbać o stworzenie dobrze zoptymalizowanej strony promującej swoje usługi taksówkarskie, która w wynikach wyszukiwania będzie się ustawiać jak najwyżej – skupiliśmy się na wariancie minimalnym jeśli chodzi o treść, ale zadbaliśmy o wszystkie detale które moge mieć wpływ na pozycję strony.

Strona https://taxiandrychow.pl dla Pana Bogdana Prochownika od początku była nastawiona na jak najlepsze pozycjonowanie lokalne, zadbaliśmy o jak najszybsze renderowanie strony i przedstawienie oferty w prosty sposób.  Aby maksymalnie przyspieszyć ładowanie strony zrezygnowaliśmy z systemu zarządzania treścią (bo jest jej niewiele) i wykorzystaliśmy czysty PHP, HTML i proste fragmenty w JS. Ważnym czynnikiem było dostosowanie nawigacji strony aby była intuicyjna i prosta zarówno na komputerze jak i urządzeniu mobilnym. Uruchomiony został także certyfikat SSL, aby kliencie widzieli stronę jako „bezpieczną”.

Dodatkowe zabiegi optymalizacyjne

Jest bardzo dużo szczegółów które wpływają na wyższe pozycjonowanie strony. Ważna jest niewątpliwie szybkość ładowania strony dlatego wszystkie składniki zostały pod tym względem zoptymalizowane (grafiki, kolejność ładowania itd). Treść strony została tak napisana aby zawierała jak słowa kluczowe z typowych wyszukiwań przez potencjalnych klientów. W kolejnym etapie rozpoczęliśmy typowe działania pozycjonujące. Jednym z nich jest na przykład zoptymalizowana wizytówkę Google Moja Firma, która świetnie wpływa na pozycje w wyszukiwaniach.

Jakie były efekty?

Odpowiednio zoptymalizowana strona przyniosła widoczne efekty w bardzo krótkim czasie. Taxi Andrychów znalazł się na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania Google. Strona świetnie również wypada w rankingach Pagespeed i GTmetrix.

Strona https://taxiandrychow.pl jest przykładem jak za nieduże pieniądze można stworzyć i wypromować stronę internetową dla lokalnej firmy Jeżeli interesuje cię strona/wizytówka z pozycjonowaniem lokalnym wypełnij poniższy formularz. Odpowiemy, nie licząc weekendów, w ciągu 24h.